SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Sosyal Medya Yönetimi

 

Sosyal medya yönetimi kapsamında bireysel ve kurumsal hesapların, sayfaların; optimizasyon, düzenli paylaşım, hedef kitle iletişimi gibi tüm gereksinimlerini üstleniyoruz. Böylelikle sosyal medyayı efektif kullanmanızı sağlıyor, aktif olduğunuz platformlardaki fırsatlardan yararlanmanıza ve yeni fırsatlar oluşturmanıza imkân tanıyoruz.

Bu alandaki tüm kişisel ihtiyaçlara, küçük, orta ve büyük işletmelerin taleplerine kusursuz yanıt veren ajansımız, sizi de sosyal medyanın odağı hâline getirmeye hazır!

İşinizi sosyal medyaya taşımak, buradaki hedef kitlenizi sadık müşteriye dönüştürmek istiyorsanız Zoom Medya sizin için doğru adres!

Sosyal Medyada Algoritmanın Önemi Nedir?

Sosyal medya yönetimi çalışmalarının temeli algoritmalara dayanır. Etkili bir sosyal medya yönetim süreci için güncel algoritmaları bilmek ve işlemleri gerçekleştirirken bunları dikkate almak gerekir.

Her sosyal medya platformunun algoritmaları değişkendir. Bunlar; takip, beğeni, yorum, Keşfet gibi erişim ve etkileşim türlerinin farklı dinamiklere tâbî olduğunu gösterir.

Öte yandan algoritmalar, hangi kullanıcının karşısına nasıl içeriklerin çıkacağını ve onlara hangi reklamların gösterileceğine de otomatik karar verir. Temelinde yapay zekânın bulunduğu algoritmalar, kullanıcı davranışlarının tespit edilmesinde ve yönlendirilmesinde büyük öneme sahiptir.

Bu çerçevede algoritmaların dikkate aldığı başlıca kriterler şunlardır:

·         Kiminle etkileşime girildiği,

·         Gönnderi türü,

·         Etkileşim düzeyi (Yorum, beğeni vb.),

·         Zamanlama,

·         Alâka düzeyi vb.

Sosyal medya yöneticilerinin de bunlarla ilgili bilgi sahibi edinmesi, her platformun algoritmalarına vâkıf olması gerekir. Bu şekilde farklı platformdaki hedef kitleler için daha iyi içerikler kurgulamaları mümkün olacaktır.

Bu noktada sosyal medya yönetimiyle uğraşan kişiler algoritmaların radarına girmek için şu tarz içeriklere ağırlık vermelidir:

·         Canlı röportajlar,

·         Soru-cevap,

·         Yarışmalar,

·         Çekilişler,

·         Anketler,

·         Canlı yayınlar.

Sosyal Medya Yönetimi Avantajları

1.       Marka ve müşteri sadakatini güçlendirir.

2.       Web siteniz daha fazla ziyaretçi kazanır.

3.       Erişiminiz, etkileşiminiz ve geri dönüşüm oranınız artar.

4.       Düşük maliyet mukabilinde geniş bir hedef kitleye ulaşma fırsatı yakalarsınız.

5.       Yaptığınız işleri, satışını gerçekleştirdiğiniz ürünleri daha çok kişiye etkili bir biçimde tanıtır, akılda kalıcılık sağlarsınız.

Bütün bu avantajlara Zoom Medya farkıyla sahip olabilir, ayrıcalıklı bir konuma yükselerek hedeflerinize en kısa yoldan kolayca ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

1.       Öncelikle mevcut sosyal medya hesaplarınız ve sayfalarınız incelenir. Bu doğrultuda eksikleriniz belirlenir, hatalarınız tespit edilir ve geliştirilmesi gereken yönler listelenir.

2.       Henüz bir sosyal medya hesabınız ya da sayfanız yoksa, markanız için en doğru mecraların hangisi olacağına karar verilir. Böylelikle bu ortamlardaki varlığınız sağlam temeller üzerine inşa edilir.

3.       Hedef kitleniz kapsamlı bir biçimde analiz edilir. Rakipleriniz tek tek değerlendirilerek onların yaptığı çalışmalar ile sizin şimdiye kadarki çalışmalarınız karşılaştırılır.

4.       İçerik stratejileriniz geliştirilerek bu minvalde özgün, ilgi çekici, bilgilendirici ve eğlenceli içerikler üretilir.

5.       Hazırlanan içerikler belli bir takvime bağlı kalınarak paylaşılır.

6.       Gerektiğinde kriz yönetimi sağlanarak hedef kitle nezdindeki itibarınız korunur.

7.       Hedef kitlenizle ilişkileriniz canlı tutulur. Aldığınız yorumlar ve mesajlar hızlı bir şekilde, uygun hitabet diliyle yanıtlanır.

8.       Çalışmaların hepsi raporlanarak tarafınıza sunulur.

Siz de sosyal medyanın gücünden maximum şekilde faydalanarak çevrimiçi varlığınızı ön planda tutmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böylece rakiplerinize üstünlük sağlayarak markanızın değerini günden güne artırabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ