SEO ÇALIŞMASI

SEO ÇALIŞMASI

SEO Çalışması

 

SEO çalışması, sitenizin ve içeriklerinizin arama motorları üzerindeki görünürlüğünü artırmaya yönelik uygulamalar bütünüdür. Sayfalarınızın hedeflemiş olduğunuz anahtar kelimelerde güzel bir sıralama elde ederek daha çok kişiye ulaşması SEO çalışmasıyla mümkündür.

Web siteniz, aynı zamanda sürekli açık durumdaki online mağazanızdır. Peki sizz bu mağazanın tenha bir ara sokakta kalmasını mı istersiniz? Yoksa caddenin merkezinde olmasını mı?

Cevabınız eğer ikincisi ise bu başarıya ulaşmak için ihtiyacınız olan şey SEO hizmetidir.

SEO Neden Önemli?

Sitenizin bütün teknik gereklilikleri karşılayabilmesi, kullanıcı odaklı ve arama motorlarına yönelik bir hâle gelmesi SEO ile mümkündür. Ancak SEO sadece internet sitelerini ilgilendirmez, sosyal medyada da SEO çalışmaları yapılır.

Dijital dünyayı tıpkı uçsuz bucaksız bir denize benzetmemiz mümkündür. Projenizin bu koca denizde yalnızca ufacık bir damla olarak kalmasını mı arzu edersiniz? Gittikçe büyüyen bir dalga hâline gelmesini mi?

Eğer istediğiniz şey projenizi geliştirerek geniş kitlelere sunmak ise, hedefinize istikrarlı SEO çalışması ile ulaşabilirsiniz.

SEO Çalışması Neleri İçerir?

Birçok farklı dalda SEO hizmeti mevcut olup bunları genel olarak 4 gruba ayırabiliriz:

Site İçi SEO Çalışması

İçeriklerinizin okunmaya ve paylaşılmaya değer olması, ziyaretçilerinize aradıklarını sunması için yapılan işlemlerdir.

Bu kapsamda yapılan çalışmalardan bazıları şöyledir:

1.       Sayfa başlıklarının, meta açıklamaların ve meta etiketlerin SEO uyumlu olarak girilmesi,

2.       İçeriklerin SEO algoritmalarına uygun şekilde, akıcı ve doyurucu olarak hazırlanması,

3.       Görsellerin optimizasyonu (Alt metinler vs.),

4.       Kırık linklerin düzeltilmesi,

5.       İç-dış linkleme ile kullanıcı deneyiminin artırılması,

6.       Videolar, yazı içi resimler, örnekler, uyarılar, tablolar, grafikler, adım adım anlatma gibi uygulamalarla içeriklerin zenginleştirilmesi…

Bu ve benzeri çalışmalarla web siteniz arama motorlarının bütün kriterlerine tam mânâsıyla uyum sağlamayı başarır. Ziyaretçilerinize keyifli, verimli bir deneyim sunarak memnuniyetlerini kazanırsınız. Bu ise hemen çıkma oranını düşürürken sayfalarınızın oturum süresini artırır. Böylece arama motorlarında daha fazla itibar elde edersiniz.

Site Dışı SEO Çalışması

Google’da, Yandex’te ve çeşitli arama motoru platformlarında bilinirlik, görünürlük sağlamanız site dışı SEO çalışmasıyla çok kolaydır. Bu çalışmalar içeriklerinizin hızlı indexlenmesine, anahtar kelimelerinizde yükselişe geçmesine yardım eder.

Söz konusu uygulamalardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

1.       Backlink,

2.       Tanıtım yazıları,

3.       Paravan bloglar,

4.       Sosyal medya çalışmaları vs.

Yerel (Bölgesel) SEO Çalışması

‘Kadıköy çilingir’ benzeri belli bir sektörü ve lokasyonu hedef alan anahtar kelimelerde iyi bir sıralama elde etmek mi istiyorsunuz? O halde bölgesel SEO hizmetinden faydalanmalısınız.

Uluslararası SEO Çalışması

Sınırları aşmayı hedefliyor, adınızı global çapta duyurmayı planlıyorsanız bu hizmet size hitap ediyor demektir.

Siz de SEO çalışması yardımıyla dijital âlemde sesinizi en uzak mesafelere bile duyurabilir, rüzgarınızın her yerde esmesini sağlayabilirsiniz. Geri dönüşüm oranlarınızın beklediğinizden de fazla artmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede ziyaretçi oranınızı yükselterek reklam kazançlarınızı ve satışlarınızı ileriye taşıyabilirsiniz.

SEO ÇALIŞMASI İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ