En Çok Kullanılan Sosyal Medya Yönetim Araçları

En Çok Kullanılan Sosyal Medya Yönetim Araçları

Sosyal medya yönetiminde profesyonel araçlardan yararlanmak oldukça önemlidir. Profesyonel bir bakış açısı ile bu araçları kullanıyor olmak, sosyal medya hesaplarınızı yönetme konusunda sizlere önemli noktalarda avantaj sağlayacaktır. Sosyal medya yönetiminde bu noktada her zaman manuel olarak bir sayfayı ya da hesabı yönetmek mümkün olmuyor. Bu durumlarda işlerinizi kolaylaştıracak pek çok farklı sosyal medya aracı bulunuyor.

Sosyal medya yönetimi araçları, sosyal medyayı daha efektif olarak kullanmanıza olanak sağlıyor. Bu noktada da en çok kullanılan sosyal medya yönetim araçları belirli ortak amaçlara hizmet ediyor. Her sosyal medya yönetim aracının farklı bir kullanım amacı var. Markanızın bilinirliği başta olmak üzere pek çok konuda faydası olacak bu sosyal medya yönetim araçları, sosyal hesaplar yönetilirken olabildiğince pratik bir uygulama yolu izlenmesine de olanak sağlıyor.

Sosyal Medya Yönetim Araçları Neden Önemlidir?

Sosyal medya yönetim araçları kullanılırken amaç, sosyal hesapların doğru ve düzenli bir şekilde işler konuma gelmesini sağlamaktır. Müşteri ve hedef kitleden uzak kalmadan, güncel olanı takip ederek sosyal medyada varlığınızı ortaya koymak istiyorsanız hesaplarınızda sosyal medya yönetim araçlarından faydalanmanız mümkündür. Sosyal medya yönetiminde bu araçları kullanarak 

Sosyal ağların kendi içerisinde farklı bir dinamiği vardır. Bu dinamiklere uygun olarak bir içerik planlama stratejisi izlenmesi önemlidir. Planlama aşamalarının birer parçası olarak da sosyal medya yönetim araçlarını kullanmak gerekir. Kurumsal bir marka oluşturmak istiyorsanız ya da blog hesapları gibi kişisel hesaplarınızı aktif bir şekilde yönetmek istiyorsanız sosyal medya yönetim araçlarından faydalanmak sizin yararınıza olacaktır.

En Sık Kullanılan Sosyal Medya Yönetimi Araçları

Sosyal medya yönetim araçlarını sıralamak gerekirse pek çok farklı araç kullanılmaktadır. Sosyal medyada işinizi kolaylaştıracak yönetim araçlarını şu şekilde sıralamak gerekirse:

1.   Hootsuite

Sosyal medyada içerik planlanması, düzenlenmesi, içerik analizi ve takvim oluşturulmasını sağlayan bir yönetim aracıdır.

2.   Buffer

Buffer, sosyal medya içeriklerinin planlanması ve paylaşımında kullanılmaktadır.

3.   Rignite

Sosyal medya aktivitelerini analiz edebileceğiniz bir araçtır.

4.   Sprout Social

Sosyal medyada planlama ve analiz başta olmak üzere pek çok aktivitenizi yönetebilecek bir araçtır.

5.   Tweetdeck

Twitter için kullanılan bir tweet planlayıcı araçtır.

6.   eClincher

Sosyal medyada içerik yayınlanması ve bunların planlanması konusunda yardımcı olan bir araçtır.

7.   Social Mention

Sık kullanılan sosyal medya siteleri içerisinde anahtar kelime arayabilecek bir araçtır.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalıdır?

Sosyal medya yönetimi, her sosyal medya platformunun kendi havası da yansıtılacak şekilde planlanmalıdır. Bunda içeriklerin formatı, paylaşım sıklığı gibi çeşitli noktalara değinmek son derece önemlidir. Sosyal medyada içerik yönetimi yapılırken değerini göstermek istediğiniz markanın hedef kitlesini baz alarak paylaşım yapmanız gerekir. Bu noktada da sosyal medya yönetimi konusunda profesyonel içerikleri kurgulamak kadar bunları haftalık ve aylık planlar ile düzenli bir şekilde paylaşmak da son derece önemlidir.

DİĞER BLOG / DUYURU